Lekka atletyka: Piotr Konek z Gwdy Piła blisko medalu w Mistrzostwach Polski Młodzików

Wiesław Szmagaj
nadesłane
Trzech lekkoatletów pilskiej Gwdy wystartowało w Białej Podlaskiej w Mistrzostwach Polski Młodzików. Czwarty w chodzie na 5 km był Piotr Konek.

Po udanym występie najmłodszych lekkoatletów Gwdy Piła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Goleniowie, podczas których wywalczyli cztery medale, klub postanowił trzem spośród nich dać szansę startu w dalekiej Białej Podlaskiej podczas Mistrzostw Polski Młodzików. Impreza ta jest corocznie organizowana w ramach Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego.
Bardzo bliski wywalczenia medalu w tych zawodach był utalentowany chodziarz Piotr Konek, który na dystansie 5000 m zajął czwarte miejsce z nowym rekordem życiowym 27:05,23. Mimo tego, że nie wywalczył medalu to jednak stanął przy podium w gronie najlepszej ósemki. Podobnie nagrodzony został za ósme miejsce w skoku wzwyż Marcin Król, który miał wynik 168 cm. Natomiast niewiele zabrakło Jackowi Włodarczakowi, który w skoku w dal był dziesiąty z wynikiem 5,90 m.