Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert Agaty Ślazyk na Zamku Krzyżackim

informacja prasowa
Koncert Agaty Ślazyk na Zamku Krzyżackim
Koncert Agaty Ślazyk na Zamku Krzyżackim mat. prasowe
Koncert Agaty Ślazyk na Zamku Krzyżackim. Centrum Kultury Zamek Krzyżacki zaprasza na: Koncert plenerowy w ruinach zamku pt. „Nie daj się zjeść” z cyklu „Zamkowych Spotkań z Poezją”. Wystąpią: Agata Ślazyk, Tomasz Kmiecik oraz Michał Chytrzyński.

Koncert Agaty Ślazyk na Zamku Krzyżackim

19 lipca 2015r., niedziela, o godz. 20:00.
Miejsce - ruiny zamku krzyżackiego przy ul. Przedzamcze w Toruniu
(w przypadku złej pogody - koncert odbędzie się w lochach zamku krzyżackiego).
Wstęp biletowany: 15 zł od osoby, kasa w ruinach czynna w godz. 10.00 – 18.00 i godzinę przed koncertem

Skład zespołu:
Agata Ślazyk – wokal, gitary
Tomasz Kmiecik – instrument klawiszowy
Michał Chytrzyński - skrzypce

„NIE DAJ SIĘ ZJEŚĆ” to koncert prezentujący najnowsze, autorskie utwory z ostatniej płyty Agaty Ślazyk przy akompaniamencie pianina i skrzypiec. Piosenki z najnowszej płyty przeplecione będą utworami dobrze znanymi z piwnicznej sceny oraz takimi, które są zwiastunami kolejnego krążka. Piosenki "Znów za długo spałam" i "To daje mi pewność" znalazły się na pierwszym miejscu Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków.

„Przedstawiamy najnowszą propozycję koncertową artystki Piwnicy pod Baranami Agaty Ślazyk. Piosenki z najnowszej płyty artystki przeplecione utworami dobrze znanymi z piwnicznej sceny oraz takie, które są zwiastunami kolejnego krążka, składają się na ponad godzinny spektakl sceniczny. Dynamiczne rockowe kompozycje obok głębokich, lirycznych ballad. Gęste, gitarowe aranże autorskich utworów Agaty zaskakujące nawet dla wytrawnych jazzmanów. Świeże odczytanie znanych tematów w interpretacji towarzyszącego artystce pianisty i kompozytora Tomasza Kmiecika. Proste, bezpośrednie, mocne autorskie teksty. Kilka starannie dobranych tzw. coverów. To wszystko pozwala artystce na zaprezentowanie szerokiego wachlarza emocji i niezwykłych możliwości wykonawczych. Od ballady po ostre i dynamicznie rockowe riffy. Od autoironii po nieomal protest songi. Bez cienia aktorstwa. Nie zabraknie piosenek, które stały się wizytówkami Agaty, zarówno tych bardzo istotnych jak i tych najbardziej dowcipnych. Podczas koncertu artystka zdradza zabawne szczegóły związane z historią powstania całej płyty jak i poszczególnych utworów.

"Znam Agatę od lat i wiem, byłem tego świadkiem, że bunt, który zawarła na tej płycie dojrzewał w niej przez długi czas i w końcu przełamał barierę nieśmiałości. Sposób w jaki się objawił jest zadziwiająco spójny w formie i bezkompromisowy w treści." Tomasz Kmiecik, kompozytor, muzyk, pianista Piwnicy pod Baranami ( ze strony internetowej artystki).

Agata Ślazyk miała bezpośredni kontakt z ogromnym artystycznym dorobkiem Piwnicy. Lata obecności w zespole legendarnego kabaretu to okres gromadzenia doświadczeń zawodowych, ale także czas poznawania historii tego miejsca, piwnicznych tradycji, artystów i twórców. Recital złożony z piwnicznych utworów jest naturalną konsekwencją czasu spędzonego w tym miejscu. Artystka wybrała z piwnicznego archiwum pieśni, które w pełni zgadzają się z jej emocjami i doświadczeniem. Połączenie temperamentu z wrażliwością wokalistki owocuje tym, że znane piwniczne utwory uzyskują świeży, oryginalny, niezwykle przejmujący wyraz.

Istniejący od roku 1956, najsłynniejszy polski kabaret „Piwnica Pod Baranami” zasłynęła dzięki artystom prowadzonym przez Piotra Skrzyneckiego (występowali m.in.: Ewa Demarczyk, Krystyna Zachwatowicz, Leszek Długosz, Wanda Warska, Wiesław Dymny, Marek Grechuta, Anna Szałapak, Beata Rybotycka, Grzegorz Turnau, Jacek Wójcicki). Dla nich komponowali światowej sławy kompozytorzy: Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Stanisław Radwan, Zbigniew Preisner. Wówczas powstawały słynne „piwniczne hymny”. Po śmierci założyciela i szefa zespołu „piwniczanie„ występują nadal…

Oto jedna z wypowiedzi na temat Agaty Ślazyk: ”(…) To dobrze, że ktoś taki jak Agata Ślazyk znalazł się w zespole Piwnicy pod Baranami. Na swoich recitalach tamże, wprawdzie nieśmiało, z olbrzymią pokorą dla prawykonań, ale śpiewa piwniczne hymny. Robi to jednak dobrze, by nie powiedzieć najlepiej. Dzięki takim prezentacjom legenda Piwnicy będzie ciągle odżywała.”(Wiesław Siekierski - dziennikarz współpracujący m.in. z: Jazz Forum, Dziennikiem Polskim, Gazetą Krakowską) 2010r.

Podczas toruńskiego recitalu w programie pojawią się pieśni zwane "piwnicznymi hymnami", stanowiące najbardziej rozpoznawalny fragment historii legendarnego miejsca. Zabrzmią kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto