„Powrót do przeszłości“ – pod taki hasłem w dniach 12-15 maja odbędą się Juwenalia na UMK.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tegoroczne święto studentów charakterem i oprawą nawiązywać ma do czasów, w których odbyły się pierwsze juwenalia w Toruniu tj. do 1960 roku. Jak podkreślają organizatorzy – Samorząd Studencki UMK – „50 lat po tym wydarzeniu postanowiliśmy przenieść się w czasie, aby przeżyć w klimacie dawnych lat najważniejsze święto wszystkich żaków. Juwenalia mają być sentymentalną podróżą do lat, w których piło się Vibovit i Polo Coctę, paliło Klubowe lub Popularne, gdzie wilk ganiał zająca, a najnowszym wynalazkiem techniki był magnetofon marki Unitra”.
Mimo że, w ramach juwenaliów już 12 maja w klubie Kotłownia odbędzie się Finał Czwartego Boju Akademików (godz. 19.00), prawdziwa inauguracja święta nastąpi w czwartek 13 maja o godz. 18.00, kiedy spod akademika nr 6 przy ul. Słowackiego wyruszy pochód juwenaliowy.
Największą atrakcją będą tradycyjnie koncerty rozpoczynające się o godz. 18.00 na dużej scenie przy Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi. W tym roku gwiazdami będą: Myslovitz i Happysad (czwartek), Cool Kids of Death (piątek) oraz Paweł Kukiz i Piersi (sobota). W trakcie juwenaliów działać będzie również Namiot Klubowy (m.in. z imprezami prowadzonymi przez DJ-ów), odbędą się turnieje streetballa, piłkarzyków, counter strike’a, pokera sportowego, bieg piwny, a także tradycyjny mecz piłki nożnej w błocie.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie: http://www.juwenalia.umk.pl
Kontakt: Jakub Stanowski, przewodniczący Samorządu Studenckiego UMK, tel. 665 184 366

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!