Warsztaty dla dzieci w kawiarni "Róże i Zen"

fot.sxc.hu (© redakcja)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W sobotę, 15 stycznia o godz. 14:00 w kafeterii Róże i Zen (ul. Podmurna 18), dzieci uczestniczące w warsztatach w ramach projektu „Lokalność-odpowiedzialność. Działania teatralne w przestrzeni miasta”, zaprezentują efekty swojej pracy podczas otwartego pokazu orkiestr: kuchennej i recyklingowej.

Będzie to okazja, aby zobaczyć, jak można pomysłowo wykorzystać przedmioty codziennego użytku. Dzieci pokażą, jak wydobyć dźwięki z rzeczy, które na co dzień znajdziemy w kuchni. Młodzi uczestnicy warsztatów zagrają m.in. na sprzętach kuchennych czy grzechotkach zrobionych z grochu. Dzieci podczas sobotniego pokazu pracy użyją też przedmiotów z materiałów recyklingowych. Usłyszymy dzięki temu muzykę wykonywaną za pomocą plastikowych kubków, worków na śmieci czy też foliowych reklamówek. Rzeczy te posłużą także do wykonania strojów, w których wystąpią warsztatowicze.
Pokaz odbędzie się w ramach projektu „Lokalność-odpowiedzialność. Działania teatralne w przestrzeni miasta”. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Komisji Europejskiej i jest realizowane w ramach akcji 1.2 Programu „Młodzież w działaniu” (Inicjatywy Młodzieżowe). Projekt koresponduje z Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Warsztaty w ramach projektu odbywają się od początku października równolegle na Bydgoskim Przedmieściu oraz w Domu Rodzinnym na Wrzosach. Wspólny pokaz będzie okazją do wymiany doświadczeń, prezentacji dotychczasowych osiągnięć, a także kolejnym wydarzeniem integrującym dzieci z różnych dzielnic Torunia.
Dotychczas Stowarzyszenie, oprócz warsztatów, przeprowadziło happening na Bydgoskim Przedmieściu, a także zorganizowało spotkania z zagranicznymi gośćmi z Programu Socrates Erasmus, Mikołajki oraz wizytę w Teatrze Baj Pomorski na spektaklu „Słowik”. Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „tARTak” skupia animatorów teatralnych ze środowiska studenckiego, którzy doświadczenie zdobywali na wielu warsztatach i szkoleniach w kraju i za granicą, a także podczas własnych projektów m.in. Teatralnej Odnowy.Więcej informacji na stronach: www.tartak.art.pl, www.blog.tartak.pl oraz pod adresem e-mail: stowarzyszenie.tartak@gmail.com.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!