Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS Wodzisław Śl. - Hawajskie Koszule Żory 80:55

AREK
MKS Wodzisław Śl. kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W ubiegły weekend podopieczni Marka Malika pokonali Hawajskie Koszule z Żor.

MKS Wodzisław Śl.: od zwycięstwa do zwycięstwa

Zdecydowanym faworytem spotkania była drużyna z Żor – ubiegłoroczni wicemistrzowie Śląska i aktualni mistrzowie Śląska szkół podstawowych. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku „Hawajskie” pokonały wysoko w swojej hali MKS Wodzisław.

Mecz w pierwszej kwarcie był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie osiągnęła wyraźnej przewagi. W drugiej kwarcie z dużą presją lepiej poradzili sobie Wodzisławianie, wychodząc na prowadzenie jedenastoma punktami do przerwy. W trzeciej kwarcie drużyny ponownie prowadziły wyrównaną walkę, jednak w czwartej kwarcie Wodzisławianie nie pozostawili wątpliwości, kto był lepszy w tym spotkaniu wygrywając tę część gry 25:11.

Drużynę do zwycięstwa poprowadził Łukasz Laskowski - zdobywca 31 punktów. Na pochwałę zasługuje jednak postawa całej drużyny, która szczególnie w obronie zdominowała faworyzowaną drużynę z Żor. Przewaga warunków fizycznych drużyny z Wodzisławia była widoczna szczególnie

w drugiej połowie meczu. Przeciwnik nie potrafił znaleźć recepty na dominację „wodzisławskich wieżowców”.

Zawodnicy drużyny MKS Wodzisław Śl. poczynili w ostatnich miesiącach wielkie postępy, które w połączeniu z bardzo dobrymi warunkami fizycznymi przyniosły serię zwycięstw. Była to już osiemnasta wygrana w tym sezonie. Młodzicy MKS - u to drużyna, którą warto wspierać. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach dostarczą wiele sukcesów dla naszego klubu i miasta. Wszyscy zawodnicy tej drużyny złożyli wnioski o przyjęcie do klasy sportowej w Gimnazjum Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śl. Mamy nadzieje, że od września w tej szkole znajdą dobre warunki do dalszego rozwijania swoich nieprzeciętnych talentów.

MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI – Hawajskie Koszule Żory 80:55 (13:15, 23:10, 19:19, 25:11)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Laskowski Łukasz 31, Michałowski Patryk – kapitan zespołu 14, Przybyła Łukasz 11, Szlachta Rafał 8, Szlachta Robert 7, Adamczyk Michał 4, Kyrcz Szymon 2, Moczała Dawid 2, Tkocz Patryk 1,. W zawodach brali też udział: Płonka Grzegorz, Sosna Jakub, Zanibol Adrian.
Trener zespołu: Malik Marek

Najbliższe spotkanie w Wodzisławiu MKS rozegra 29 kwietnia o godz.18.00 w hali ZS Nr 3 na osiedlu Piastów z „Wojanem” Pawłowice - mistrzem Śląska i liderem tegorocznej tabeli rozgrywek śląskich. Jest to zespół, który w tegorocznej lidze wygrał wszystkie mecze. Będzie to okazja do sprawdzenia się z najlepszą drużyną na Śląsku.

Znajdźcie nas na Twitterze: @SWD_naszemiasto

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani