Elana Toruń pokonała Cuiavię Inowrocław 3:1 [FOTO]

Filip Sobczak
Elana Toruń pokonała Cuiavię Inowrocław. Kirył Szrejtar zdobył już trzeciego gola dla Elany. Patryk Młynek
Elana Toruń wreszcie zwycięska. Żółto-niebiescy pokonali na własnym stadionie Cuiavię Inowrocław 3:1 (2:1). Dwie bramki dla zespołu z Torunia zdobył nowy nabytek, Kirył Szrejtar.

Było to już trzecie spotkanie toruńskiej Elany w tej rundzie na własnym stadionie. Poprzednie dwa podopieczni Roberta Kościelaka zremisowali – 0:0 z Nielbą Wągrowiec oraz 1:1 z Pogonią Mogilno. W sobotę torunianie liczyli na pierwszą wygraną od 168 dni. No bo z kim wygrywać, jak nie z drużyną, która również walczy o utrzymanie.

Jednak spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Podopieczni Macieja Szłyka już w 15. Sekundzie groźnie dośrodkowywali z prawej strony boiska, ale Przemysław Kryszak nie miał problemów z wyłapaniem groźnej wrzutki. 13 minut później Cuiavia powinna, a wręcz musiała prowadzić, lecz w toruńskiej bramce znów błysnął Kryszak. Po dośrodkowaniu z lewej strony najwyższej wyskoczył Borys Klimczewski, który celnym strzałem próbował zaskoczyć toruńskiego golkipera, lecz ten instynktownie interweniował na linii bramkowej.

Zobacz obszerną fotorelację z meczu Elana - Cuiavia

10 minut później gospodarze wyszli na prowadzenie. Piłkę spod własnej bramki wybijał bramkarz Cuiavii, ale zrobił to tak niefortunnie, że trafił wprost pod nogi Kiryła Szrejtera, który minął jednego z obrońców gości i mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził Elanę na prowadzenie.

W 33. minucie było już 2:0 dla żółto-niebieskich. Z rzutu wolnego dośrodkowywał doświadczony Adam Młodzieniak, a w polu karnym najsprytniejszy okazał się Mateusz Parzyszek, który sprytnym uderzeniem pokonał Kujawkę. Na odpowiedź gości kibice zgromadzeni przy ulicy Bema czekali zaledwie 60 sekund. W sytuacji oko w oko z Kryszakiem znalazł się Borys Klimczewski i po raz ósmy w sezonie pokonał bramkarza rywali.

Po przerwie, znów kibicom przypomniał o sobie Kirył Szrejtar. W 60. minucie świetnym rajdem lewą stroną boiska popisał się Tomasz Rogóż, będąc w narożniku boiska dograł do Białorusina, lecz ten strzałem ze „szczupaka” minimalnie przeniósł piłkę ponad bramką.

W 81. minucie było już po meczu. Szrejtar znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, zapozorował strzał, minął, leżącego już Kujawkę, i dopełnił formalności trafiając do pustej bramki. Przez ostatnie 10 minut gospodarze wciąż dominowali, ale wynik nie uległ już zmianie.

Elana Toruń - Cuiavia Inowrocław 3:1 (2:1) 1:0 K. Szrejtar (22), 2:0 M. Parzyszek (33), 2:1 B. Klimczewski (34), 3:1 K. Szrejtar (81)
Elana: Kryszak - Jarowij, Górski (39, Więckowski), Parzyszek, Czajkowski - Świderek - Rogóż (89, Poczwardowski), Tofil, Maćkiewicz (74, Piskorski), Młodzieniak - Szrejtar (82, Melerski)