Elana Toruń - Pogoń Siedlce 3:0 [ZDJĘCIA z trybun i boiska]

Daniel Ludwiński
Torunianie przeważali niemal przez całe spotkanie. Już w pierwszej połowie Elana stworzyła sobie wiele dobrych okazji, ale na zdobycie pierwszej bramki trzeba było poczekać do 38. minuty. Chwilę wcześniej w polu karnym sfaulowany został Krzysztof Wołkowicz, a Mariusz Kryszak zamienił rzut karny na gola. W ostatnich sekundach pierwszej części spotkania bramkę zdobył także Filip Kozłowski i sytuacja Elany była komfortowa.

Po wznowieniu gry goście, którzy nie mieli już wiele do stracenia, zagrali bardziej ofensywnie i w 52. minucie zdołali nawet umieścić piłkę w siatce torunian. Gol nie został jednak uznany, gdyż sędzia dopatrzył się spalonego. Skrzydła Pogoni zostały w tym momencie podcięte i Elana znów zaczęła narzucać swój styl gry.

W końcówce trzecim golem "pachniało" już od dłuższego czasu, aż wreszcie bramkarza przyjezdnych pokonał Jan Andrzejewski.

Po meczu z Pogonią dorobek Elany to 18 punktów.

Elana Toruń - Pogoń Siedlce 3:0 (2:0)
1:0 Kryszak (38 karny), 2:0 Kozłowski (45), 3:0 Andrzejewski (78)
Elana: Nowak - Andrzejewski, Urbański, Kołodziejski (ż) (71 Stąporski), Górka - Kościelniak, Kryszak (81 Banach ż), Lenartowski, Stryjewski (71 Zagórski), Wołkowicz - Kozłowski (78 Kraska).
Torunianie przeważali niemal przez całe spotkanie. Już w pierwszej połowie Elana stworzyła sobie wiele dobrych okazji, ale na zdobycie pierwszej bramki trzeba było poczekać do 38. minuty. Chwilę wcześniej w polu karnym sfaulowany został Krzysztof Wołkowicz, a Mariusz Kryszak zamienił rzut karny na gola. W ostatnich sekundach pierwszej części spotkania bramkę zdobył także Filip Kozłowski i sytuacja Elany była komfortowa. Po wznowieniu gry goście, którzy nie mieli już wiele do stracenia, zagrali bardziej ofensywnie i w 52. minucie zdołali nawet umieścić piłkę w siatce torunian. Gol nie został jednak uznany, gdyż sędzia dopatrzył się spalonego. Skrzydła Pogoni zostały w tym momencie podcięte i Elana znów zaczęła narzucać swój styl gry. W końcówce trzecim golem "pachniało" już od dłuższego czasu, aż wreszcie bramkarza przyjezdnych pokonał Jan Andrzejewski. Po meczu z Pogonią dorobek Elany to 18 punktów. Elana Toruń - Pogoń Siedlce 3:0 (2:0) 1:0 Kryszak (38 karny), 2:0 Kozłowski (45), 3:0 Andrzejewski (78) Elana: Nowak - Andrzejewski, Urbański, Kołodziejski (ż) (71 Stąporski), Górka - Kościelniak, Kryszak (81 Banach ż), Lenartowski, Stryjewski (71 Zagórski), Wołkowicz - Kozłowski (78 Kraska). Sławomir Kowalski
Elana Toruń wygrała 3:0 z Pogonią Siedlce w meczu 10. kolejki II ligi. Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie jeszcze przed przerwą.