Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co może student?

Katarzyna SKLEPIK
Z roku na rok, szanse i możliwości studenta Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu są coraz większe. Uczelnia robi wszystko, by zaspokoić oczekiwania swoich słuchaczy.

Z roku na rok, szanse i możliwości studenta Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu są coraz większe.
Uczelnia robi wszystko, by zaspokoić oczekiwania swoich słuchaczy.

Co może student? Po pierwsze wybierać spośród ciekawej oferty edukacyjnej. Na kierunkach Finanse i Bankowość, Zarządzanie i Marketing oraz Informatyka i Ekonometria uczelnia proponuje aż 21 specjalności. Studiować można w dwóch trybach: dziennym i zaocznym (wieczorowym lub weekendowym). Zajęcia w WSB oznaczają kontakt z wykładowcami praktykami, którzy łączą talent dydaktyczny z bogatym doświadczeniem zawodowym. Jest to szczególnie cenne w szkole, która kształci specjalistów z takich dziedzin jak: europeistyka, rachunkowość, podatki, bankowość, marketing czy informatyka.

Po drugie swoją wiedzę może wykorzystać nie tylko w czasie sesji egzaminacyjnej, lecz także w czasie praktyk i staży studenckich organizowanych przez dział praktyk oraz Biuro Karier WSB, które przygotowuje do podjęcia pracy. Studenci uczą się jak projektować swoją karierę między innymi na kursach „Career Manager”, które pozwalają uporządkować informacje o sobie i wybrać najwłaściwszą drogę zawodową. Ostatnią propozycją Biura Karier była „Giełda pracy za granicą” oraz „Dzień przedsiębiorczości”.

Modny SMS

Dostajesz SMS-y? To nie żadna sensacja. A SMS z biblioteki informujący o tym, że czekają zamówione przez ciebie książki, robi wrażenie? Dla studentów WSB to standard. Już od roku pracownicy biblioteki tak właśnie informują studentów o realizacji zamówienia. Bogaty księgozbiór biblioteki uczelni sprawia, że chcą z niego korzystać także studenci innych poznańskich uczelni. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jest on często uaktualniany. Obejmuje nowości z takich dziedziny jak: ekonomia, marketing, public relations, europeistyka, informatyka, podatki czy rachunkowość, co jest szczególnie ważne ze względu na często zmieniające się przepisy.

Extranet - doskonała komunikacja

Dużym udogodnieniem dla studenta WSB jest Extranet, czyli wewnętrzny serwis internetowy, stworzony by maksymalnie uprościć przepływ informacji między uczelnią a studentem. Dzięki niemu z dowolnego miejsca na świecie student może utrzymywać kontakt z WSB. Wyobraź sobie szkołę, która jest do twojej dyspozycji 24 godziny na dobę. Nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dojazdy do jej siedziby, aby wystawać w kolejkach przed dziekanatem w poszukiwaniu informacji i dokumentów, przeszukiwać tablice informacyjne, aby sprawdzić jaką ocenę otrzymało się na egzaminie. Poszukiwanie i zamówienie potrzebnej książki do napisania pracy zaliczeniowej, czy wypełnianie zaświadczeń też jest proste. Wystarczy, że w dogodnym dla studenta miejscu i czasie zaloguje się on w serwisie internetowym. Może zrobić to w domu, w kafejce internetowej, w pracowni komputerowej lub w specjalnie zamontowanych na terenie WSB kioskach internetowych. W Extranecie student uzyskuje dostęp do wszystkich informacji dotyczących jego przebiegu studiów, m.in. ocen z całego okresu studiów, terminów dyżurów wykładowców, regulaminów, ofert pracy znajdujących się w Biurze Karier, materiałów czy listy lektur zamieszczonych przez wykładowców. Może w Extranecie zamówić książkę z uczelnianej biblioteki, poprosić dziekanat o wydanie zaświadczenia, dowiedzieć się, jaka impreza odbywa się w najbliższym czasie. Z Extranetem po prostu łatwiej studiować.

Dla ciekawych świata

Uczelnia współpracuje z zagranicznymi ośrodkami naukowymi, realizując wspólne przedsięwzięcia edukacyjne, prowadząc wymianę studentów i kadry naukowo - dydaktycznej oraz wymianę publikacji. Studenci WSB mają także możliwość studiowania za granicą. Od 1999 roku WSB aktywnie uczestniczy w europejskim programie wymiany studentów i naukowców SOKRATES - ERASMUS. Dotychczas 102 studentów WSB wyjechało na studia do uczelni niemieckich i francuskich na 1 lub 2 semestry. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów władze Wyższej Szkoły Bankowej podjęły decyzję o zwolnieniu z opłat czesnego w trakcie nauki za granicą. Podejmując studia w uczelni współpracującej z WSB w ramach programu SOKRATES studenci otrzymują także stypendium, które wyrównuje różnicę w standardzie materialnym pomiędzy Polską a krajem przyjmującym na studia oraz umożliwia utrzymanie przez okres studiów. Uczelnia realizuje punktowy system „wyceny przedmiotów”- Europen Credit Transfer System- ECTS. System ten jest stosowany w większości uczelni w Unii Europejskiej. Dzięki niemu studenci WSB mogą w prosty sposób konstruować międzynarodową ścieżkę studiów.

„Uczelnia Otwarta”

Jako pierwsza w Wielkopolsce wyższa uczelnia niepaństwowa WSB realizuje program „Uczelnia Otwarta”. Jest to kompleksowy program pomocy osobom niepełnosprawnym w zdobywaniu wyższego wykształcenia. Uczelnia z własnych środków usunęła bariery architektoniczne, umożliwiając w ten sposób studiowanie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, dostosowała także główny budynek dydaktyczny do potrzeb niepełnosprawnych. Zostały w nim zamontowane podjazdy, poręcze, toalety, szerokie drzwi oraz winda. Specjalnie uruchomiono tam pracownię komputerową (pozostałe pracownie znajdują się w innym budynku). Rektor powołał pełnomocnika zajmującego się sprawami niepełnosprawnych.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto