Budowa mostu w Toruniu - stuczna wyspa dla podpory mostu [zdjęcia]

Most w Toruniu. Trwają prace związane z wykonaniem sztucznej wyspy na środku Wisły. Będzie ona służyła do umiejscowienia środkowej podpory mostu. Zobacz zdjęcia z budowy.

Wykonanie wyspy wraz z fundamentami i elementami startowymi do konstrukcji łuków generalny wykonawca planuje wykonać do końca roku.

-Obecnie wbijamy ściankę szczelną w dno rzeki. Będzie ona tworzyła obrys sztucznej wyspy, na której będzie umiejscowiona podpora środkowa mostu. Po obrysie ścianka będzie miała 300 metrów bieżących długości. Do tej pory wbiliśmy około 75 metrów-wyjaśnia Jarosław Kornaś, kierownik budowy.

Wyspa będzie miała kształt oscypka.Liczyć będzie 130 metrów długości i 30 metrów szerokości. Wszystkie prace odbywają się pod stałą kontrola geodezyjną

Poziom Wody na Wiśle jest zadowalający. Intensywne opady na południu Polski, zrzucenie większej ilości wody przez Włocławek pozwala nam na prowadzenie tych robót-dodaje Kornaś.


Budowa mostu w Toruniu na żywoWbijanie ścianki potrwa około 30 dni. Jej wypełnianie będzie wykonywane przy użyciu koparek. Do tego celu potrzeba będzie około 40 tysięcy ton piachu. Po zasypaniu ścianki do pracy przystąpią kafary, które wbiją około 395 pali o długości od 21 do 22 metrów.

Potem rozpoczną się prace związane z wykonaniem fundamentu podpory środkowej mostu. W kolejnym etapie zostanie zbudowana podpora, na której zostanie posadowiona konstrukcja mostu.

Za:Most dla ludzi


Zobacz nasz serwis : Most w Toruniu
∨ Czytaj dalej
Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię