Prezydent Michał Zaleski podzielił się opłatkiem z mieszkańcami Torunia

Prezydent Michał Zaleski podzielił się opłatkiem z mieszkańcami Torunia (© UM Toruń)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Świąteczne życzenia, wspólny posiłek i śpiewanie kolęd - 18 grudnia 2011 roku opłatkiem z mieszkańcami podzielili się prezydent Torunia i przewodniczący Rady Miasta. To już trzecia toruńska wigilia w plenerze. Na świątecznym stole znalazły się tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami oraz barszcz.

Od trzech lat miasto organizuje w okresie Bożego Narodzenia wigilijne spotkanie dla mieszkańców Torunia, szczególnie dla tych, dla których ten wspólny posiłek i koncert kolęd w plenerze to jedyna być może okazja do świętowania i podzielenia się opłatkiem z innymi.

Tegoroczne spotkanie na Rynku Nowomiejskim rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu z Biblii przez księdza proboszcza Wojciecha Kiedrowicza z pobliskiej parafii św. Jakuba.

Potem życzenia mieszkańcom złożyli prezydent Torunia Michał Zaleski i przewodniczący rady Miasta Torunia Marian Frąckiewicz.

Dzieleniu się opłatkiem i wspólnemu posiłkowi towarzyszyły kolędy śpiewane na scenie przez toruńskich artystów: „Małą Rewię”, Tomka Kamińskiego z zespołem i Jacka Beszczyńskiego z zespołem.

Więcej na stronie UM Torunia

Kinowe i telewizyjne hity na ekranie Twojego komputera - odwiedź Kino Telemagazynu

KRONIKA POLICYJNA


Codziennie rano najświeższe informacje z Torunia i regionu prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!