12 punktów Darcy Warda! Polska lepsza od mistrzów świata! (ZDJĘCIA)

SZYMON SZAR
Biało-czerwoni pokonali w meczu towarzyskim w Lublinie drużynę mistrzów świata 51:39. W ekipie mistrzów był Darcy Ward, który wywalczył 12 oczek. Wśród Polaków był kapitan Jarosław Hampel z dwunastoma punktami.

Od poczatku meczu prym na torze wiedli aktualni mistrzowie świata. Już w pierwszym wyścigu ekspresowym wyjściem spod taśmy popisał się Janusz Kołodziej, który zwyciężył z dużą przewagą.

W kolejnej gonitwie znakomitą akcją popisał się Patryk Dudek. Mistrz świata juniorów na wejściu w drugi łuk stracił drugą pozycję na rzecz Nickiego Pedersena, lecz kilka sekund później odzyskał lokatę. Podwójne zwycięstwo oznaczało, że biało-czerwoni wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu.

Wiele emocji kibicom zgromadzonym na trybunach w Lublinie dostarczyły wyścigi jedenasty i dwunasty. W pierwszym z nich znakomitą szarżą popisał się Kołodziej. Mistrz Polski na przeciwległej prostej od startu przedarł się na trzecią pozycję, a na drugim łuku przy krawężniku minął Nickiego Pedersena.

W dwunastej gonitwie walkę o pierwszą pozycję stoczyli Jarosław Hampel i Darcy Ward. Australijczyk zaciekle atakował wicemistrza świata i na trzecim kółku jadąc po szerokiej wyprzedził Polaka.

Ostatecznie Polacy pokonali mistrzów świata 51:39 pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.